P U T O V A N I E  Z A  K R Á S O U 

Stavanie mája

Stavanie májov je tradičná jarná slávnosť, ktorá sa koná v mnohých krajinách, najmä v strednej a východnej Európe. Táto tradícia sa zvyčajne spája s prvým májom a má silné historické a kultúrne korene. Počas stavania mája ľudia zdobia verejné priestranstvá, ako sú námestia alebo dedinské trhy, drevenými stožiarmi, ktoré označujú príchod jari a oslavujú obnovu prírody.

Obvykle sa na vrch mája pripevňujú farebné stuhy, kvety, zelené vetvy alebo symboly daného regiónu. Po dokončení stavby mája sa často konajú rôzne kultúrne podujatia a súťaže, vrátane hudobných vystúpení, tanca, tradičných remeselných ukážok a športových súťaží.

Stavanie mája má hlboké korene v pohanských a ľudových tradíciách, ktoré oslavujú prechod zimy na jar a obnovu prírody. Dnes je táto tradícia stále veľmi živá a považuje sa za dôležitý spôsob, ako udržať a prenášať kultúrne dedičstvo a posilňovať spoločenské väzby v komunite.

Už tradične každý rok chlapci z FS Zemplín postavania mája všetkým dievkam. 

Stavanie mája sa uskutoční v nedeľu 30.4.2024 o 17,00 hod. na Námestí Osloboditeľov pri hlavnej tribúne.
Diváci sa môžu tešiť na bohatý kultúrny program. Zaregistruj sa!

Ak si chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv zaregistrovaťFS Zemplín ďakujem za podporu Fondu na podporu umenia na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale "Festivals du Sud" bez ktorého by bola táto cesta finančne náročná.
Túto zahraničnú prezentáciu nám z verejných zdrojov podporil _Fond na podporu umenia  
Folklórny súbor Zemplín, ďakuje mestu Michalovce za finančnú podporu k 65. výročiu v rámci sprievodného programu - výstavy krojov a fotografií pod názvom POKLADY KROJOVNE, ktorá bola uvedená v galérií ZKCaH Michalovce. 
Folklórny súbor Zemplín, ďakujem Košickému samosprávnemu kraju za finančnú podporu pri príležitosti osláv 65. výročia od svojho vzniku. Galaprogram bol uvedený v Mestskom kultúrnom stredisku Michalovce.  Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale Festivals du Sud, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
  
 

Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu pri naštudovaní nového programu KORENE, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Folklórne združenie Zemplín a Detský folklórny súbor Zemplínik, ďakuje za vydanie CD, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín, ďakujú mestu Michalovce, zriaďovateľovi Zemplínskemu kultúrnemu centrum a hvezdáreň Michalovce a sponzorom Termostav-Mráz s.r.o., Košice, Sladovňa a.s., Michalovce, Ingema s.r.o., Michalovce ako aj nemenovaným sponzorom, za finančnú podporu v roku 2019, vďaka, ktorej mohla byť zrealizovaná zahraničná prezentácia v Indii.              
                                                              

Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín ďakujú mestu Mestu Michalovce za finančnú podporu doplnenie krojovej výbavy k novopripravovanému programu, ktorý bude uvedený v roku 2021.
   
www.zemplin.org© by :


 Email
 Eshop
Aktuality

Rozvrh 2023_2024 DFS Zemplínik
5.09.2023 ...viac

2% z Vašich daní pre DFS Zemplínik a FS Zemplín
5.02.2023 ...viac

Napísali o nás...Stretnutie mladých Košickej eparchie 2022
21.11.2022 ...viac

INDICKÉ ZLATO CESTUJE DOMOV
14.10.2019 ...viac

Dnes je , meniny má