T A L E N T O V É   S K Ú Š K Y   do  D F S   Z E M P L Í N  I K 12. A 13.JÚNA 2024  

Mariánsky podzim

Tento rok sme prijali pozvanie z folklórneho súboru Marjánek, mesto Mariánske Lázně, Liečebné kúpele Mariánske Lázně, Villa Patriot na 17. ročník Mariánskej jesene, od 14.9. do 17.9.2023.

Tretí víkend v septembri bude v Mariánskych Lázňach v znamení spevu, tanca, dobrého jedla, pitia a zábavy. Mesto sa počas štyroch dní premieňa na kúpeľnú kulisu pre 17. ročník medzinárodného folklórneho festivalu MARIÁNSKU JESEŇ, ktorý privíta účinkujúc z Čiech, Slovenska a zo zahraničia.

Festival je zahájený vo štvrtok v popoludňajších hodinách a v piatok bude program pokračovať predstavením muzikantov, ktorí vezmú divákov na prechádzku po meste, k tomu budú hrať najznámejšie české a slovenské pesničky. Vystúpenia sa konajú na kolonáde v meste a v mestskom divadle.  Víkendový program ponúkne v uliciach mesta veľké množstvo predstavení. Jedným z hlavných bodov programu je krojovaný sprievod mestom. Kolonádu zaplnia jarmočníci a na hlavnej scéne na kolonáde sa predstavia aj tanečníci zo Slovenska. V krátkych vstupoch na divákov čaká hudobné prekvapenie a tradičný program doplní folklórny prípitok.

Tešíme sa na Vás :) Zaregistruj sa!

Ak si chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv zaregistrovaťFS Zemplín ďakujem za podporu Fondu na podporu umenia na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale "Festivals du Sud" bez ktorého by bola táto cesta finančne náročná.
Túto zahraničnú prezentáciu nám z verejných zdrojov podporil _Fond na podporu umenia  
Folklórny súbor Zemplín, ďakuje mestu Michalovce za finančnú podporu k 65. výročiu v rámci sprievodného programu - výstavy krojov a fotografií pod názvom POKLADY KROJOVNE, ktorá bola uvedená v galérií ZKCaH Michalovce. 
Folklórny súbor Zemplín, ďakujem Košickému samosprávnemu kraju za finančnú podporu pri príležitosti osláv 65. výročia od svojho vzniku. Galaprogram bol uvedený v Mestskom kultúrnom stredisku Michalovce.  Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu na zahraničnú prezentáciu na medzinárodnom festivale Festivals du Sud, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
  
 

Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu pri naštudovaní nového programu KORENE, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Folklórne združenie Zemplín a Detský folklórny súbor Zemplínik, ďakuje za vydanie CD, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín, ďakujú mestu Michalovce, zriaďovateľovi Zemplínskemu kultúrnemu centrum a hvezdáreň Michalovce a sponzorom Termostav-Mráz s.r.o., Košice, Sladovňa a.s., Michalovce, Ingema s.r.o., Michalovce ako aj nemenovaným sponzorom, za finančnú podporu v roku 2019, vďaka, ktorej mohla byť zrealizovaná zahraničná prezentácia v Indii.              
                                                              

Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín ďakujú mestu Mestu Michalovce za finančnú podporu doplnenie krojovej výbavy k novopripravovanému programu, ktorý bude uvedený v roku 2021.
   
www.zemplin.org© by :


 Email
 Eshop
Aktuality

Rozvrh 2023_2024 DFS Zemplínik
5.09.2023 ...viac

2% z Vašich daní pre DFS Zemplínik a FS Zemplín
5.02.2023 ...viac

Napísali o nás...Stretnutie mladých Košickej eparchie 2022
21.11.2022 ...viac

INDICKÉ ZLATO CESTUJE DOMOV
14.10.2019 ...viac

Dnes je , meniny má