Talentové skúšky do DFS Zemplínik 12. - 13. jún 2023

Mariánsky podzim

Tento rok sme prijali pozvanie z folklórneho súboru Marjánek, mesto Mariánske Lázně, Liečebné kúpele Mariánske Lázně, Villa Patriot na 17. ročník Mariánskej jesene, od 14.9. do 17.9.2023.

Tretí víkend v septembri bude v Mariánskych Lázňach v znamení spevu, tanca, dobrého jedla, pitia a zábavy. Mesto sa počas štyroch dní premieňa na kúpeľnú kulisu pre 17. ročník medzinárodného folklórneho festivalu MARIÁNSKU JESEŇ, ktorý privíta účinkujúc z Čiech, Slovenska a zo zahraničia.

Festival je zahájený vo štvrtok v popoludňajších hodinách a v piatok bude program pokračovať predstavením muzikantov, ktorí vezmú divákov na prechádzku po meste, k tomu budú hrať najznámejšie české a slovenské pesničky. Vystúpenia sa konajú na kolonáde v meste a v mestskom divadle.  Víkendový program ponúkne v uliciach mesta veľké množstvo predstavení. Jedným z hlavných bodov programu je krojovaný sprievod mestom. Kolonádu zaplnia jarmočníci a na hlavnej scéne na kolonáde sa predstavia aj tanečníci zo Slovenska. V krátkych vstupoch na divákov čaká hudobné prekvapenie a tradičný program doplní folklórny prípitok.

Tešíme sa na Vás :) Zaregistruj sa!

Ak si chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv zaregistrovať

 
Folklórny súbor Zemplín, ďakuje mestu Michalovce za finančnú podporu k 65. výročiu v rámci sprievodného programu - výstavy krojov a fotografií pod názvom POKLADY KROJOVNE, ktorá bola uvedená v galérií ZKCaH Michalovce. 
Folklórny súbor Zemplín, ďakujem Košickému samosprávnemu kraju za finančnú podporu pri príležitosti osláv 65. výročia od svojho vzniku. Galaprogram bol uvedený v Mestskom kultúrnom stredisku Michalovce.  Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu pri naštudovaní novej choreografie A na Jana, na Janička, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
  
 

Folklórny súbor Zemplín ďakuje za finančnú podporu pri naštudovaní nového programu KORENE, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Folklórne združenie Zemplín a Detský folklórny súbor Zemplínik, ďakuje za vydanie CD, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


 Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín, ďakujú mestu Michalovce, zriaďovateľovi Zemplínskemu kultúrnemu centrum a hvezdáreň Michalovce a sponzorom Termostav-Mráz s.r.o., Košice, Sladovňa a.s., Michalovce, Ingema s.r.o., Michalovce ako aj nemenovaným sponzorom, za finančnú podporu v roku 2019, vďaka, ktorej mohla byť zrealizovaná zahraničná prezentácia v Indii.              
                                                              

Folklórne združenie Zemplín a FS Zemplín ďakujú mestu Mestu Michalovce za finančnú podporu doplnenie krojovej výbavy k novopripravovanému programu, ktorý bude uvedený v roku 2021.
   
www.zemplin.org© by :


 Email
 Eshop
Aktuality

2% z Vašich daní pre DFS Zemplínik a FS Zemplín
5.02.2023 ...viac

Napísali o nás...Stretnutie mladých Košickej eparchie 2022
21.11.2022 ...viac

Rozvrh 2022_2023
6.09.2022 ...viac

INDICKÉ ZLATO CESTUJE DOMOV
14.10.2019 ...viac

Dnes je , meniny má