DFS Zemplínik ––––––--FS Zemplín. 

Bolo to a boli tu


Premiérový program pri príležitosti 50. výročia vzniku telesa bol uvedený v roku 2007. Program zachytáva doteraz málo zmapované tradície folklóru Rusínov žijúcich na východnom Slovensku na začiatku 20. storočia. Na Zemplínske roviny prichádzajú sezónni rusínski robotníci z hôr na žatvu. Ich kultúra sa prelína s kultúrou Zemplínčanov v rôznych párových tancoch, ženských karičkách aj mužských verbunkoch, ale aj v hrách a spevoch, v nádherných piesňach a strhujúcich rusínskych tancoch. 60-členný kolektív tanečníkov, spevákov a hudobníkov v krojoch presne imitujúcich pôvodné oblečenie z jednotlivých dedín a oblastí, sa predstavuje v strhujúcich a rytmických choreografiách plných napätia, skvelých tanečných výkonov a podporených impozantnými hudobnými úpravami pôvodných ľudových melódií. 

Námet, scenár a réžia programu: Milan Hvižďák
Choreografia: Milan Hvižďák
Hudobné spracovanie: Peter Jantoščiak
Kostými a výprava: Anna Hvižďáková, Marianna Koščová, Lenka Filičková

  

  

  


Zaregistruj sa!

Ak si chcete prispievať do fóra, musíte sa najprv zaregistrovať

Účasť DFS Zemplínik na Kuldiga Town festivale v meste Kuldiga v Lotyšsku z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za podporu a dôveru ďakujeme.  
                      
                                                                                                                                                                           Pri oslavách 60. výročia Folklórneho súboru Zemplín z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Za podporu a dôveru ďakujeme.  
Folklórne združenie Zemplín ďakuje mestu Michalovce za finančnú podporu FS ZEMPLÍN  pri príležitosti oslavách 60. výročia vzniku Folklórneho súboru Zemplín. 

-------------------------

www.zemplin.org© by :


 Email
 Eshop
Aktuality

PRIJATÍ ŽIACI
7.06.2018 ...viac

ROZVRH HODÍN 2017/2018
4.09.2017 ...viac

Dnes je , meniny má